Autor Wątek: Jeden reflektor słabiej swieci  (Przeczytany 940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stycznia 02, 2022, 20:14:04 pm
Przeczytany 940 razy

Offline bogus

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Auto: niva
Lewa lampa słabiej świeci ma 10 v. Mijania jak i drogowe, jak są włączone mijania to kontrolka od długich się żarzy.Bezpieczniki styki ok, myślałem że może przekaźniki ,nie  mogę ich znaleść.Może brak masy w jakim miejscu słaby punkt, Może ktoś już miał taki przypadek.

Stycznia 04, 2022, 19:36:49 pm
Odpowiedź #1

Offline Banan

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Auto: NIVA MPI 01'Polonez, PF 126p
  • Nr. tel: 514428751
Wygląda to na typową słabą mase lub brak masy. Masa przednich reflektorów jest pod wkładem reflektora krótki przewód ktory masowany jest wkrętem "garnka" reflektora. Zacznij od sprawdznia tych mas i kostek reflektorów. Kolejny punkt do sprawdzenia to kostki od lamp które znajdują się pod maską mniej więcej w połowie podłużnic z prawej i lewej strony.

Stycznia 09, 2022, 21:25:04 pm
Odpowiedź #2

Offline bogus

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Auto: niva
no właśnie kostki sprawdzone i już tam jest mniejsze napięcie, czasami po czasie świeci normalnie.

Stycznia 09, 2022, 21:26:20 pm
Odpowiedź #3

Offline bogus

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Auto: niva
mam na myśli kostki te w połowie podłużnicy.

Stycznia 10, 2022, 14:31:52 pm
Odpowiedź #4

Offline Banan

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 42
  • Auto: NIVA MPI 01'Polonez, PF 126p
  • Nr. tel: 514428751
Do sprawdzenia w takim razie przekaźnik i kostka z niego. Znajduje się pod deską rozdzielczą z lewej strony konsoli środkowej (są tam 4 przekaźniki, z tego co pamiętam drugi od lewej, ale łatwo to sprawdzisz, wypinając kostkę i sprawdzając czy po uruchomieniu świateł mijania na jego sterowaniu pojawia się napięcie (2 cienkie przewody), najlepiej po jego odszukaniu z mostkuj 2 grube przewody np. spinaczem, jeżeli światła odżyją to wiadomo co jest. Masę pod wkładami reflektorów i tak radze sprawdzić :P. W mojej Nivie już 2 razy czyściłem styk w przekaźniku i działa dalej fabryczny raczej nic się w nim innego nie psuje możesz go naprawić.

Stycznia 17, 2022, 20:13:48 pm
Odpowiedź #5

Offline bogus

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 21
  • Auto: niva
Banan dzięki :brawo: > Masa była ok tylko mocowanie przekażnika się poluzowało, dokręcenie i jest ok,lubię takie naprawy