Autor Wątek: Kontrolka check engine  (Przeczytany 1408 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Września 10, 2020, 10:42:35 am
Przeczytany 1408 razy

Offline LeszekJ

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 2
Łada Niva 4x4, 21214, rocznik 2007 (z rynku niemieckiego).
Wczoraj wymieniałem kompletną tablicę wskaźników (ze względu na uszkodzony obrotomierz i dziwną pracę kontrolek i wskaźników) oraz czujnik położenia przepustnicy (ze względu na falujące obroty na zimnym silniku i wysokie obroty biegu jałowego na rozgrzanym).
Wskaźniki działają dobrze, problem z obrotami rozwiązany.
Niestety zapaliła się kontrolka check engine. Odłączyłem akumulator na kilkanaście minut, przy pierwszym odpaleniu było wszystko OK, przy drugim-trzecim kontrolka niestety znowu się zapaliła.
Byłem u znajomego mechanika, nie mógł się połączyć z komputerem. Z tym że lista modeli Łady/Nivy w jego programie była trochę dziwna, tak że nie mieliśmy do końca pewności, czy wybieramy dobry model. Oprócz tego najbardziej sensownego spróbowaliśmy jeszcze kilku innych, za żadnym razem nie udało się połączyć.
Macie może jakieś wskazówki co do konkretnego interfejsu albo oprogramowania, który dobrze współpracuje z Nivami?
Co ewentualnie sprawdzać w pierwszej kolejności?

-----
Gwoli ścisłości, wymieniałem też przy okazji świece.

Września 15, 2020, 09:21:17 am
Odpowiedź #1

Offline LeszekJ

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 2
Widzę, że ruch na forum raczej zerowy, ale na wszelki wypadek opiszę rozwiązanie tajemnicy :)
Z komputerem nie można było się połączyć ze względu na brak immobilizera. Zmostkowanie styków 9 i 18 rozwiązało sprawę.
Okazało się, że siedzi czujnik położenia wałka rozrządu i czujnik prędkości.