Autor Wątek: skrzynia automatyczna do Nivy - pytanie  (Przeczytany 1680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Października 24, 2019, 05:37:32 am
Przeczytany 1680 razy

Offline satyr3

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 17
  • Imię: Marcin
  • Auto: Nissan Murano Z50
Witam, zamierzam kupić Nivę. Jako że jestem osobą niepełnosprawną poruszającą się na wózku inwalidzkim i na co dzień używam  automatu skrzyni biegów w moim obecnym aucie. Mam pytanie: czy jest sens wymieniać skrzynię biegów w Nivie na automatyczną? Jeśli tak to jaką najlepiej? Wiem że można zamontować u macherów mechatronika bez wymiany, ale słyszałem że niektórzy wymieniają całe skrzynie z manuala na automat np w Suzuki Samurai. Czy w Nivie ma to sens i czy się w ogóle da? Pozdrawiam.

Listopada 12, 2019, 08:43:08 am
Odpowiedź #1

Offline KotaRobota

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 20
  • Imię: Krzysztof
  • Auto: Lada niva x3
  • Nr. tel: 514088839
Od strony technicznej jest to jak najbardziej możliwe-wystarczy obejrzeć na TVN jak montują automat do dużego fiata.Kwestia czy znajdziesz kumatego mechanika który ci to ogarnie za rozsądny grosz.Myślę ze dorobienie flanszy, spasowanie tego ze skrzynią rozdzielcza wałami i reszta duperel;i typu sterownik , pedały przekroczy 5000 i moim zdaniem nie ma to żadnego sensu ekonomicznego.Osobiście poszedłbym w witare w seryjnym automacie i miał świety spokój z seryjnym rozwiązaniem.

Stycznia 22, 2020, 12:15:38 pm
Odpowiedź #2

Offline matys

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Imię: Mateusz
  • Auto: niva 2.1td
rozkminiam temat ale w 2.1td psa więc u mnie najtaniej wychodzi kupno dwóch skrzyń aisin 03-71l jedna z opla omegi a (tył skrzyni krótki z wyjściem na linkę prędkosiomierza) druga z vitary 2.0hdi (cała reszta). Więc jak mówiłem w silniku xud__ grupy psa wygląda to tak że zamach, konwerter, skrzynię vitatry łączymy z silnikiem w skrzyni podmieniamy potęcjometr (czy jak to się nazywa) na cięgno mechaniczne z opla to łączymy linką z linką gazu na pompie (trza jakąś regulacje wymyślić) następnie odkręcamy reduktor i przykręcamy dupę z opla, tam podłączamy linkę przędkosiomierza, dorabiamy flansze łączącą skrzynie z przegubem na wale. Nadbieg podłączamy tak aby włączyć go przyciskiem owerdrive na lewarku, wsteczny pod stary kabel i tyle. Wiadomo że po drodze jakieś dramaty wyjdą typu mocowania, regulacje itd... ale plan wydaje się wykonalny i latem mam zamiar się za to zabrać. Co do benzyny to wystarczy jedna skrzynia z opla ale trza flanszę między silnik a skrzynie dorobić, zamach stoczyć prawie do zera i wycentrować z konwerterem itp...
Mam nadzieje że żuciem jakieś światełko nadziei. pozdro.
niva na co dzień, terrano 1 w błotko, lublin skrzniowiec na mostach patrola 35/12.50r15 projekt bez sensu