Autor Wątek: Jeszcze nie NIVA. GAZ 27057 "Gazelle" 4x4  (Przeczytany 9126 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lutego 17, 2018, 08:03:17 am
Odpowiedź #15

Offline dostawca

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 31
  • GAZ 27057
Od kilku dni walczę z hamulcami, miała być wymiana przewodów elastycznych, bo jadę na zmianę pojazdu na okręgówkę, a dochodzi jeszcze wymiana trójnika na moście bo cieknie z nowymi przewodami, regeneracja zacisków bo ruszyłem gumy i prowadnice beton oraz regeneracja pompy bo jakoś nie bardzo mogłem odpowietrzyć, tak jakby płynu nie chciała zaciągać. W ostateczności pójdzie cała pompa. :kwasny:

Papug
Pytanie do Ciebie, w każdym rusku z ramą vin jest tylko na budzie, a na ramie jest nr ramy? W gazeli tak mam, w uazie też tak miałem.

Lutego 19, 2018, 22:00:40 pm
Odpowiedź #16

Offline Papug

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 20
W ktorym miejscu na ramie moze byc ? Sprawdze jutro u taty czy tez jest.

Lutego 25, 2018, 14:08:42 pm
Odpowiedź #17

Offline dostawca

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 31
  • GAZ 27057
Prawa strona mniej więcej w  połowie. Przed przednim mocowaniem tylnego resora.

Od tygodnia walczyłem z układem hamulcowym: zregenerowana pompa, zregenerowane zaciski, wymieniona linka, wymienione wszystkie przewody elastyczne( WYSTRZEGAJCIE SIĘ FENEX mają taką czerwoną plastikową tulejkę).
Dalej problem.
Ja szybko powciskam hamulec i przytrzymam to trzyma ciśnienie, jak wcisnę powoli to pedał idzie w podłogę, pompę raczej dobrze złożyłem, nie powinna przepuszczać między sekcjami. Ojciec sugeruje, że może tylne szczęki są źle podstawione i jak ponaciskam to je podstawia, a ja powoli to nie.
Trzeba pooglądać. :/

Marca 30, 2018, 11:57:38 am
Odpowiedź #18

Offline dostawca

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 31
  • GAZ 27057
Mały apdejt ;)
Udało mi się zwalczyć hamulce.
Okazało się, że pompa była źle poskładana kiedyś, a ja złożyłem tak samo jak była,  na szczęście ruskie manuale do obróbki do gazeli mają zdjęcia jak się co rozkręca krok po kroku i znalazłem to.

W międzyczasie odezwał się do mnie PIMOT i jak się okazuje jestem w stanie przerobić to auto na 7 osób-specjalny kempingowy. Mam czas do maja bo znowu jakieś zmiany w przepisach.
Po świętach zaczynamy, mam już fotele, mocowania, pasy, śruby itp.
Muszę kupić jeszcze szyby i na szybko zabudować tył-łóżko, zlew i kuchenka. Później wszystko idzie do przebudowy jak tylko zarejestruję na 7osób.
Mam niestety nadal całkiem sporą listę gratów do kupienia. :/

Zdjęcie wspominajkowe z wyjazdu z tatą na Ukrainę :)

Marca 30, 2018, 13:54:30 pm
Odpowiedź #19

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r
Mały apdejt ;)
Udało mi się zwalczyć hamulce.
Okazało się, że pompa była źle poskładana kiedyś, a ja złożyłem tak samo jak była,  na szczęście ruskie manuale do obróbki do gazeli mają zdjęcia jak się co rozkręca krok po kroku i znalazłem to.

W międzyczasie odezwał się do mnie PIMOT i jak się okazuje jestem w stanie przerobić to auto na 7 osób-specjalny kempingowy. Mam czas do maja bo znowu jakieś zmiany w przepisach.

:super:

Cytuj
Po świętach zaczynamy, mam już fotele, mocowania, pasy, śruby itp.
Muszę kupić jeszcze szyby i na szybko zabudować tył-łóżko, zlew i kuchenka. Później wszystko idzie do przebudowy jak tylko zarejestruję na 7osób.
Mam niestety nadal całkiem sporą listę gratów do kupienia. :/

Tyle dotyczczas ogarnąłeś, że chyba już raczej z górki  :oczko:?

Cytuj
Zdjęcie wspominajkowe z wyjazdu z tatą na Ukrainę :)

Kolega jeździ podobną toyotą (krótką) - bardzo fajne auto.

 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]

P.S. Można już wrzucać załączniki i zdjęcia w dowolnym miejscu w poście. Jeśli jeszcze nie czytałeś to zerknij: zamieszczanie zdjęć wewnątrz postów

Kwietnia 11, 2018, 07:19:42 am
Odpowiedź #20

Offline dostawca

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 31
  • GAZ 27057
R4ven coś jest do tyłka,
chciałem dodać post o treści
"
Tylne fotele ogarnięte wg oryginału.

 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]

Dziś wycinam okno.
Boczki powycinane, jak będę przerabiał auto po badaniu to je skajem obkleję.

 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]

 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]

 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]

 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]

 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]

Mocowania pasów w słupkach w oryginalnych gwintach, mocowania spinek pasów w podłodze przez poprzecznicę jak oryginalnie, 2 nogi foteli w podłużnicy, 2 w podłodze wzmocnione ceownikiem tak jak oryginał z przodu.
A później wszystko do wywalenia i przebudowy na solidne szyny z fotelami z espace.
Dużo fotek nie mam czasu mało i trzeba gonić z robotą.
Zlew na szybko za 30zł z miski dla psa.

 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]

Kuchenka na kartusze. 50zł
Łóżko z polówki Polsport-powinna się idealnie wymieścić, najwyżej będę rezał. 70zł
2 płyty pilśniowe na boki 3mm jakieś 30zł,
2 płyty pilśniowe na chwilową podłogę 60zł.
Zestaw ori foteli i pasów 240zł.
Okno lewe 200zł uszczelka 100zł.
"
i 7 załączników to jakieś cyrki mi tu forum robi. Już wiem, mogę dodać 2 załączniki max do posta bo inaczej forum nie wie co robić i się wysypuje.

Kwietnia 11, 2018, 10:40:10 am
Odpowiedź #21

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r
Ja tu widzę ładny opis z 7 zdjęciami wstawionymi w tekst. W którym momencie coś się sypie (co dokładnie? jakiś komunikat? screen?)
Informacje na temat maksymalnej ilości dozwolonych załączników (21), ich maksymalny rozmiar itd są podane na dole, pod okienkiem posta.

Kwietnia 11, 2018, 11:56:06 am
Odpowiedź #22

Offline dostawca

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 31
  • GAZ 27057
Tak, bo robiłem to etapami, dodałem 2 foty z opisem, a później modyfikowałem kilka razy dodając po 2 foty.

Klikasz dodaj post i mieli dodaje foty, po dodaniu fot jak ma przekierować do posta, który właśnie dodałem jest białe tło przeglądarki i tyle.

Kwietnia 11, 2018, 14:22:12 pm
Odpowiedź #23

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r
Spróbuj jedną rzecz - przy logowaniu zaznacz "Bądź zawsze zalogowany". Takie cuda mogą się dziać jak w trakcie pisania/edycji posta wygaśnie Ci sesja  :usmiech2:

Kwietnia 11, 2018, 19:14:55 pm
Odpowiedź #24

Offline dostawca

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 31
  • GAZ 27057
To nie to, byłem tyle co zalogowany, a wylogowanie po 60min.

Kwietnia 12, 2018, 11:08:03 am
Odpowiedź #25

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r
To nie to, byłem tyle co zalogowany, a wylogowanie po 60min.

Przejrzałem wszystkie logi forum - nie ma żadnych błędów. Były jakieś problemy ze strony dostawcy (dostałem powiadomienie na maila): 11.04 o 22:53 - może akurat pechowo trafiłeś na ten moment? Za bardzo nie wiem jak Ci pomóc bo nikomu nic podobnego się nie przydarzyło (a w dziale z dokumentacją jest przynajmniej kilka postów zawierających po kilkanaście zdjęć). Wyczyść cache, może wypróbuj przez chwilę inną przeglądarkę :mysli:?
Jak to nie pomoże to będziemy dumać dalej aż coś wymyślimy :baseball:

Kwietnia 21, 2018, 23:37:03 pm
Odpowiedź #26

Offline dostawca

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 31
  • GAZ 27057
Ok,
w poniedziałek kończę hamulce i na badanie techniczne na zmianę kategorii pojazd, trzymajcie kciuki.

Kwietnia 22, 2018, 04:57:13 am
Odpowiedź #27

Offline trebron_s

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Imię: Norbert
  • Auto: Niva 1.7 Mpi 2006r.
Bestia 1.7 Mpi 2006r.

Maja 11, 2018, 11:14:01 am
Odpowiedź #28

Offline dostawca

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 31
  • GAZ 27057
Ok, wygrałem bój z polskim prawem, od wczoraj oficjalnie jesteśmy 7mio osobową osobówką :) :szczesliwy:  :relaks:
Czyli teraz te całe oryginalne fotele i pasy wywalam i montuję z renault espace IV na szynach, a przód obrotowy.
Aktualnie jest układ 3+4. a będzie 2+2+3 lub 2+3+2 w zależności jak rozrysuję środek :)

Maja 11, 2018, 13:51:15 pm
Odpowiedź #29

Offline Danieljs

  • Tłumacz
  • Forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 222
  • Imię: Daniel
  • Auto: Accord coupe
Super, że dałeś radę!
Szkoda tylko, że musiałeś robić niektóre rzeczy pod przegląd, a teraz musisz je zaczynać od początku :zaklopotany:
Jednak grunt że się udało :usmiech2:
Pozdrawiam