Autor Wątek: Przepalony bezpiecznik 16A - pompka spryskiwaczy  (Przeczytany 1259 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kwietnia 26, 2019, 14:58:46 pm
Przeczytany 1259 razy

Offline Boboblood

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Gnom Grochowski
  • Imię: Mateusz
  • Auto: Lada 4x4 1,7 2006
Serwus,

Niedawno oddałem do mechanika moją Ladę w celu wymiany kilku rzeczy (oleje itp), dodatkowo poprosiłem by zerknął na elektrykę (nie działało gniazdko zapalniczki). Dodatkowo wymieniłem na nową pompkę spryskiwacza (stara się rozpadła na 2 części).
Po odebraniu auta, notorycznie przepala mi się pierwszy z lewej bezpiecznik, organoleptycznie doszedłem, że odpowiada za spryskiwacze i nawiew.
Pytanie do Was, jako bardziej doświadczonych posiadczy Lady, co mogło spowodować powyższą przypadłość?
Czy jest możliwe, że źle podpiąłem pompkę? Dopóki bezpiecznik się nie przepali spryskiwacze działają normalnie, jednak po chwili szlag trafia bezpiecznik.
Czy gdzieś jest jakieś przepięcie?

Ewentualnie czy ktoś może polecić sprawdzonego auto elektryka w Warszawie? Jakby był jeszcze gdzieś na Pradze Południe, to już w ogóle bajka.

Pozdrawiam.
Mateusz.

Kwietnia 28, 2019, 11:41:37 am
Odpowiedź #1

Offline Danieljs

  • Tłumacz
  • Forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 222
  • Imię: Daniel
  • Auto: Accord coupe
Odepnij pompkę spryskiwacza i zobacz czy bezpiecznik nada będzie się przepalał.
Pozdrawiam

Kwietnia 28, 2019, 23:04:56 pm
Odpowiedź #2

Offline Boboblood

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 8
  • Gnom Grochowski
  • Imię: Mateusz
  • Auto: Lada 4x4 1,7 2006
W sumie też o tym pomyślałem, ale myślę "nie no na pewno dobrze ją podpiąłem i to nie to".
Znając życie, pewnie okaże się, że to to i wystarczy przepiąć kabelki i wszystko będzie banglało. Jutro w miarę możliwości i czasu zrobię ten test i się okaże, co i jak.