Autor Wątek: Urwany reduktor  (Przeczytany 1441 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kwietnia 25, 2019, 22:50:26 pm
Przeczytany 1441 razy

Offline Maciej Komarenko

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 3
  • Imię: Maciej
  • Auto: Łada Niva
Witam, jestem nowym posiadaczem Łady i urwałem śrubę trzymającą reduktor w miejscu, czy spotkało was to samo i jak sobie z tym poradziliście? Czy istnieje możliwość naprawy tego na miejscu? Myślałem o przespawaniu tego elementu na nowo w garażu, wydaje mi się jednak że jedyną opcją była by laweta bądź demontowanie całego reduktora, a żadna z tych opcji mi się nie podoba.

Myślałem też o wywierceniu dziury w tym elemencie, przegwintowaniu i wkręceniu śruby, ale to pomysł już całkowicie na ułańską fantazję.

Jak wy sobie radziliście z takim problemem i czy jest sposób na bezpieczny hol mojej Ładzi? :)

Będę wdzięczny za pomoc.

Kwietnia 28, 2019, 11:39:34 am
Odpowiedź #1

Offline Danieljs

  • Tłumacz
  • Forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 222
  • Imię: Daniel
  • Auto: Accord coupe
Teoretyzując to należałoby rozwiercić śrubę i przelecieć otwór gwintownikiem oczyszczając gwint z resztek starej śruby. Trudności to ilość miejsca oraz wiercenie wymagające wprawy ze względu na twardość śruby oraz możliwość uszkodzenia gwintu wiertłem.
Pozdrawiam

Kwietnia 28, 2019, 15:02:22 pm
Odpowiedź #2

Offline basior6977

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Imię: Michał
  • Auto: Niva
Jeżeli jest wkręcona w reduktor można nawiercić i spróbować wykrętakiem?

Kwietnia 30, 2019, 18:38:34 pm
Odpowiedź #3

Offline Apollo13_2010

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Imię: Łukasz
  • Auto: Lada Niva 21214/23461
Panowie wszytko fajnie ale problem polega na tym ze to nie śruba typu śruba tylko coś takiego jak w linku czyli trzpień z gwintem, więc prędzej proponuję patent. Nawiercić by wkręcić wkrętak i przez wykręcanie usunąć całość, ale to mało prawdopodobne i wtedy albo jakiś patent zastępczy np toczony albo taki element zakupić jak w linku. Raczej na aucie to będzie ciężko zrobić. Natomiast żeby przejechać autkiem z punktu "A" do garażu na operację  :oczko: proponuję "ułański patent" :oczko2: założyć na jakiś element który obejmie w całości wypustkę na urwany trzpień np. duża nasadka albo otwornica do puszek elektrycznych z otworem na wiertło prowadzące. W otwór włożyć śrubę nakręcić 2 nakrętki z podkładką i przełożyć śrubę przez poduszkę reduktora i rozeprzeć. Myslę żę powinno wytrzymać na wolną trasę a co dla odważniejszych może i by na tym dało się pojeździć  :hihi:
https://n1auto.com.ua/products/shpilka-podushki-razdatki-niva-vaz-2121-2123-avtovaz.html