Autor Wątek: Problem z hamulcami  (Przeczytany 1747 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marca 26, 2019, 08:06:01 am
Przeczytany 1747 razy

Offline Panandrzej

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 2
  • Imię: Andrzej
  • Auto: niva
  • Nr. tel: 999999
A ja trochę z innej beczki. Może ktoś z grupy się będzie orientuje  w temacie. Nie mogę dojść do ładu z hamulcami w ładzie .tarcze klocki są ok niby odpowietrzony cały system a hamulec wcale nie jest ostry pedał tak jakby przeskakuje takie ABS tylko nie hamuje.gdzoe szukać problemu?
Poprzedni właściciel sugerował mi żeby mechanik zwrócił uwagę na odpowietrzenie , bo podobno są tam 3 odpowietrznik i trzeba dobrze do tematu podejść

Marca 26, 2019, 17:20:56 pm
Odpowiedź #1

Offline Apollo13_2010

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Imię: Łukasz
  • Auto: Lada Niva 21214/23461
Witaj
Przerabiałem podobną sytuacje "magicznych spowalniaczy" z kolegą w jego autku i u siebie też. Problem okazał się technologiczny. Pierwsza sprawa czy wymieniałeś cylinderki bębnów? druga to czy sprawdzałeś poprawność działania korektora hamowania? Jeśli masz jakieś kosmiczne zamienniki cylinderków np. MS i mocno zużyte bębny to wynik jest prosty. MS ma o kilka milimetrów mniejszą długość tłoczków co powoduje mniejsze ich rozwarcie i brak hamowania. Druga rzecz to korektor siły hamowania lubi się zapiekać albo po prostu jest opcja ze cięgno albo dźwignia są przy krzywione (foto). Co do korektora nie wypowiadam się czy lepszy klasyk żeliwny czy aluminium bo nie wymieniałem. Można jeszcze skontrolować trójnik czy przypadkiem nie jest jakoś zapchany paproszkami ze starego płynu. Co do odpowietrzania to fakt na stronę są 3 odpowietrzniki (1 z tyłu i 2 z przodu) Na foto jest schemat układu hamulcowego, który wyjaśni w jakiej kolejności odpowietrzyć.