Autor Wątek: Moje obie Niewiasty ;)  (Przeczytany 8629 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marca 11, 2019, 14:20:32 pm
Odpowiedź #30

Offline Apollo13_2010

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Imię: Łukasz
  • Auto: Lada Niva 21214/23461
Witam ponownie, z powodu konieczności zrobienia małego porządku w garażu i pewnych poczynań z innym autkiem (pierwsze foto :cwaniak:) które również czeka na konkretne dopieszczenie i wypad na sezon letni na zloty, pokazy itp (tak to już mają 35 letnie autka). Biorąc poprawkę na ostatnia pogodę i gigantyczne wiatry zwłaszcza w mojej okolicy (tutaj nie wieje tutaj piz.....) wykonałem kilka kolejnych kroków renowacji "Wiesi"(=VIS). Na pierwszy ogień poszło czyszczenie podłużnicy, a mianowicie jej oskrobanie z lotnej rdzy i odprysków, błota i wszystkiego co tam było przyklejone. Wytrawienie rudej Cortaninem, pomalowanie podkładem i położenie baranka na większą wewnętrzną część nadkola. W miedzy czasie zdemontowana została paka ładunkowa, która wieczorami będzie szlifowana albo piaskowana (jeśli zmieści się do kabiny) i wymieniana podłoga. Oczyszczone, zabezpieczone i pomalowane zostały zdemontowane elementy z układu hamulcowego. Oczyszczona została również rama tylna i zabezpieczona podkładem.

Marca 11, 2019, 14:22:14 pm
Odpowiedź #31

Offline Apollo13_2010

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Imię: Łukasz
  • Auto: Lada Niva 21214/23461
Po odbiorze przesyłki z "aledrogo" założone zostały nowiutkie reflektory  przednie z odnowionymi ramkami i założony troszkę odświeżony grill.

Marca 20, 2019, 15:49:19 pm
Odpowiedź #32

Offline Pawelko

  • Donator
  • Początkujący forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Imię: Pawel
  • Auto: Niva 1600
Widzę, że koledze idzie robota, u mnie jakoś stoi w miejscu, zimno w garażu. Też muszę wymienić reflektory, ile dałeś za sztukę? To rosyjskie/białoruskie czy jakieś zamienniki?

Marca 20, 2019, 17:48:14 pm
Odpowiedź #33

Offline Apollo13_2010

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Imię: Łukasz
  • Auto: Lada Niva 21214/23461
Oj robota nie idzie tak jak bym chciał, gdyż czasowo nie mam kiedy (praca od pn do pt prawie od świtu do zmierzchu) jedynie wolne weekendy  :sorry: Ale nie narzekam gdyż jakoś prace idą w sumie to zeszło mnie to wszytko 4 dni, ale też od rana do nocy. Reflektory zakupiłem na "aledrogo" sztuka po 20zł szt., jest to zamiennik ale bardzo ładnie wykonany i rozmiarowo pasuje jak ulał. Jedynie zbędnym elementem są miejsce na pozycyjne w kloszu (ale w niczym nie przeszkadza i prawie ich nie widać). Mankamentem jedynie są wypustki pozycjonujące klosz w ramce są delikatnie szersze i nie wchodzą w otwory, ale zawsze można je szlifiereczką zwęzić :wesoly:. Niestety teraz sprzedawca na "aledrogo" nie daje na ten produkt przesyłki SMART (mi to już nie przeszkadza bo zdążyłem kupić z darmową przesyłką :cwaniak:)

Teraz będę brał się za podpicowanie blach progowych przedłużenia kabiny tak żeby na przeglądzie się nie przyczepili :wstyd: a później w wolnej chwili zrobię to na cacy  :cwaniak: . Kolejną pracą będzie wyrównanie pod szpachlowanych elementów karoserii i chwilowe założenie paki by na przeglądzie miała błotniki  :wesoly:

A jak już będzie po przeglądzie i odbiorę dowodzik rejestracyjny zamontuje ostatnio zakupione wspomaganie i przekładkę mocowania alternatora no i szlifireka w ruch i modyfikacja nadkoli pod wiesze kółeczka.... :super: (w wolnej chwili wrzucę foto zakupionego zestawiku :gwizd:)

Marca 21, 2019, 10:16:16 am
Odpowiedź #34

Offline Pawelko

  • Donator
  • Początkujący forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Imię: Pawel
  • Auto: Niva 1600
Opisz, jak możesz, jak dołożyć wspomaganie, to chyba spora przeróbka.  Fajnie jakbyś dołożył parę fotek.

Marca 21, 2019, 10:43:04 am
Odpowiedź #35

Offline Apollo13_2010

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Imię: Łukasz
  • Auto: Lada Niva 21214/23461
Wszytko opisze i porobię fotki tylko muszę się odrobić z innymi sprawami w ten weekend niestety nie będę mógł nic podziałać gdyż jadę po skorupę z zamiennikami do Prosiaka 924 ( tudzież zwanej „Perełką”) a mam ją odebrać i przewieźć na dystansie 650km wiec pewnie dzień mi cały przepadnie ale rozłożę zestaw wspomagania i zrobię fotkę takiego jaki kupiłem a potem jaki po odnowieniu będę zakładał.

A dla tych co lubią fotki to proszę dziś przed praca początek renowacji fabrycznych felg tych które były na „Wiesi”  :szczesliwy: i pierwsze zdjęcia zrobione jakiś czas temu po zakupie kół od Suzuki z których zdjąłem oponki (już je odnowiłem - foto) i przygotowałem do mechanicznego oczyszczenia a potem "piaskownica" :hihi: i które docelowo trafia do "Wiesi"  :diabel2:

Aha co do wspomagania zakładam oryginalny zestaw nie jakaś przeróbka z innego auta  :jezyk:

Kwietnia 01, 2019, 17:52:02 pm
Odpowiedź #36

Offline Apollo13_2010

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Imię: Łukasz
  • Auto: Lada Niva 21214/23461
Witam ponownie kolejna relacja z prac weekendowych. Niestety nie wiele udało się zdziałać z uwagi na inne priorytety i wpadki zorganizowane przez pewne zastosowane preparaty, ale zawsze to troszkę do przodu. Pierwsze rzecz to foto zestawy wspomagania kierownicy który też będzie poddany lekkiej renowacji przed montażem. W ten weekend udało mi się oszlifować wstępną warstwę szpachlowania i nałożyć warstwę wyrównującą (nie robię poprawek blacharsko-lakierniczych na zupełne zero gdyż będzie całość docelowo malowana Raptorem więc trud bezsensowny),a nadkola będą podcinane pod większe kółka. Kolejną rzeczą jaką wykonałem to demontaż wydechu ale niestety po zdjęciu był tylko  :placz2: :placz2: :placz2: :placz2: gdyż nie ma sensu go łatać no chyba ze na grzechotkę dla dziecka Shreka :hihi: albo IronMan-a (wszytko w środku się rozleciało). Udało się natomiast wizualnie ogarnąć przedłużenia progów i zabezpieczyć je gumą. Gumą pomalowałem tez całą tylną ramę pod pakę, gdyż baranek który położyłem wcześniej to jakiś  :cenzura: :cenzura: :cenzura: :cenzura: gdyż spękał :doh: i się skruszył :omatko: nie wiem czy to może oszustwo z data ważności :kwasny: której nie znalazłem na żadnym z opakowań :nie: czy coś innego np kiepski gaz do aerozolu :zaklopotany: (baran kupiony w oszołomie opakowanie bordowo-czarne 600ml cena około 11zł/puszkę z całą pewnością po mojej akcji odradzam) musiałem wszytko oczyścić (2h w plecy  :placze:). Oczyściłem całą tylną belką montażową i założyłem oczyszczone i polakierowane w wewnątrz lampy tylne(odnowione odbłyśniki) i rejestr. Na koniec oczyściłem o wyszlifowałem łączenia karoseryjne (linia rynienek dachowych, łączenie podszybia z błotnikami i łączenie dachu) odrdzewiłem i zaprawiłem masą.

Kwietnia 09, 2019, 18:43:10 pm
Odpowiedź #37

Offline Apollo13_2010

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Imię: Łukasz
  • Auto: Lada Niva 21214/23461
Witam ponownie dziś krótka relacja z weekendowego szykowania szpejów do renowacji i procesu konserwacji nadwozia. Niestety aura nie sprzyjała dokonaniom ale dzięki temu odkryłem mała kopalnie niestety nie Bitcoinów :cwaniak: a rdzyyyyyy :kwasny: Ale po kolei. Najpierw zawartość bagażnika którą przywiozłem na pole bitwy  :oczko: niestety robiąc fotkę zapomniałem o kilku rzeczach które były w kartoniku  :usmiech2: Następnie przystąpiłem do dodatkowego zabezpieczenia całego układu wydechowego 3-ema warstwami srebrzanki (katalizator nie był kupowany nowy gdyż jest całkiem dobry został tylko wypiaskowany przed malowaniem) Kolejnym krokiem było zdemontowanie tylnych amortyzatorów do czyszczenia i polakierowania niestety udało mi se je tylko zdjąć i wstępnie oczyścić z grubej powierzchniowej rdzy, teraz będą piaskowane i lakierowane. Następnie zająłem się tylną ścianą kabiny i podłogą wewnątrz w okolicach baku. Niestety przy oczyszczaniu podłogi w reszcie auta odnalazłem pod wytłumieniem kopalnię  :zaklopotany:

Kwietnia 10, 2019, 10:54:36 am
Odpowiedź #38

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r
Czytając Twoje opisy można odnieść wrażenie, jakbyś całymi dniami i nocami siedział w warsztacie. A Ty to ogarniasz w weekendy, masakra :ok:
Ja niedługo też zabieram się wreszcie do roboty :usmiech2:

Kwietnia 10, 2019, 11:31:53 am
Odpowiedź #39

Offline Pawelko

  • Donator
  • Początkujący forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Imię: Pawel
  • Auto: Niva 1600
Dużo części piaskujesz, ja obrabiam szczotką drucianą lub druciakiem na wiertarce. Spory koszt wszystko piaskować, a dla estetyki nie ma to znaczenia. Czasami przelecę jeszcze konwerterem rdzy - Fertanem.

Kwietnia 10, 2019, 13:22:50 pm
Odpowiedź #40

Offline Apollo13_2010

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Imię: Łukasz
  • Auto: Lada Niva 21214/23461
Jak są elementy, które jestem w stanie wstawić do kabiny to piaskuję wszytko. Mam taką kabinę w pracy więc piaskowanie kosztuje mnie tyle co korund i czas po godzinach i tu się robi problem bo wiele ich nie zostaje  :oczko2: Oczywiście szczotka szlifierka itp też idą w ruch, ale tam gdzie są drobne detale albo trudno dostępne miejsca to zostaje piaskarka, gdyż niestety nie jestem zbytnim przyjacielem rdzy, zwłaszcza jak buda nie leży na ramie. Nie mam teraz niestety zdjęcia ramy haka holowniczego po szlifowaniu ale tak wyglądała przed i już jest po szlifowaniu tarczą listkową 40 i 80 i pomalowana Cortanin-em by reagowała z rudą. Ja nie stosuje Fertan-u (ale polecam bo to rewelacja z czasem robi naprawdę dobrą robotę ) Cortanin kupuję w proporcji 1l Fertan-u =prawie= 10l Cortanin-u patrząc na cenę.

Kwietnia 30, 2019, 16:57:06 pm
Odpowiedź #41

Offline Apollo13_2010

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Imię: Łukasz
  • Auto: Lada Niva 21214/23461
Kolejna odsłona działań to efekt przedświątecznych z zmagań. Udało się ogarnąć resztę elementów tyłu pojazdu. Mianowicie zabezpieczyłem belkę haka holowniczego, oczyściłem hamulce bębnowe (tarcze kotwiczne, nowe gumki na cylinderkach, nowy zestaw montażowy i "octowanie", przeciągnięcie linki w pancerzu hamulca ręcznego gdyż był mega zapieczony i zardzewiały wewnątrz). Oczyściłem tylny most i resory, które ostatecznie zabezpieczyłem 2 warstwami farby. Amortyzatory okazały się sprawne tylko mega pordzewiałe i z już rozpadającymi się gumami. Po oczyszczeniu i polakierowaniu prezentują się pięknie aż szkoda je w błocie taplać  :hehe: :hehe: :hehe: Drugim etapem było wyrównanie powierzchni blacharskich i pomalowanie je podkładem z pewną lakierniczą fanaberią kolorystyczną (przez pewien czas będzie tak jadziła zanim dostanie na wierzch Raptora. Trzecim etapem było oczyszczenie podwozia wewnątrz prawie do gołej blachy zdjęcie wstawię innym razem ale już po pomalowaniu Cortanin-em (odbiłem dłutem maty bitumiczne-kompletnie suche i skamieniałe, oszlifowałem druciankami całą podłogę z każdego lotnego i kruchego grama rdzy i poddałem reakcji :oczko:) Teraz zostało z tyłu założenie nowych miedzianych przewodów hamulcowych cięgna do korektora siły hamowania i ewentualne wymienienie linki ręcznego jeśli oczyszczanie nie pomogło na dłuższy czas. No i oczywiście założenie odnowionej paki ładunkowej z pałąkiem na halogeny. Reszta w kolejnym czasie wolnym no niestety nie w majówkę  :usmiech:

Lipca 14, 2019, 18:12:24 pm
Odpowiedź #42

Offline Nikita

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Imię: Nikita
  • Auto: Niva 1.7i
  • Nr. tel: 729202608
Mam pytanie
Czy te osłony plastikowe przyciemniane  na szyby boczne drzwi  coś dają?Czy tylko wygląd?No i czy gałęzie tego nie zerwą?

Lipca 31, 2019, 18:03:09 pm
Odpowiedź #43

Offline Apollo13_2010

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Imię: Łukasz
  • Auto: Lada Niva 21214/23461
Witam bo bardzo dużej przerwie niebytnosci tutaj. Niestety mnóstwo spraw sie nawarstwiło i nie było kiedy zaglądnąć ani kiedy podziałać z autkami. Te owiewki na szybach przednich dają dużo jak pada deszczyk i przy gorących dniach jak jedziemy blisko prędkości 1 Mah/h  :hihi: wpuszczaj trochę tlenu i noe urywa głowy. Jak narazie nie udało mi sie ich urwać w lesie, zasadniczo noe wiele wystają za obryw rynienek dachu.

Sierpnia 02, 2019, 23:01:17 pm
Odpowiedź #44

Offline Nikita

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 37
  • Imię: Nikita
  • Auto: Niva 1.7i
  • Nr. tel: 729202608
no dziękuje:)myślałem że na off road na Księżyc Cię wywiało Apollo 13:)czyli dopisuję do listy zakupów