Autor Wątek: Czas na złożenie tych klocków  (Przeczytany 2961 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lutego 22, 2019, 10:07:45 am
Przeczytany 2961 razy

Offline Pawelko

  • Donator
  • Początkujący forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Imię: Pawel
  • Auto: Niva 1600
Cześć!
W takim stanie zakupiłem Nivke, którą, sam musiałem sobie odgruzować z garażu. Przygotowana do malowania 12 lat temu przez poprzedniego właściciela, ale zapał mu miną, 12 lat przeleciało jak 12 mgnień wiosny i zdecydował się sprzedać, a właściwe oddać za symboliczną cenę. Nivka kompleta, silnik 1600, reduktory, skrzynia, szyby, wnętrze. Naoglądałem się Terenwizji i jak zrobi sie cieplej zaczynam składać te klocki.  Będę dawał znać jak idzie i pewnie nie raz prosił o poradę.

Marca 06, 2019, 09:44:43 am
Odpowiedź #1

Offline Pawelko

  • Donator
  • Początkujący forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Imię: Pawel
  • Auto: Niva 1600
Zew wiosny wygnał mnie do garażu. W pierwszej kolejności postanowiłem zająć się naprawą podłużnicy. Niestety muszę ją częściowo odtworzyć, jest to jedyna część, która w takim stopniu zainfekowała rdza.

Marca 06, 2019, 09:53:36 am
Odpowiedź #2

Offline Pawelko

  • Donator
  • Początkujący forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Imię: Pawel
  • Auto: Niva 1600
W tym celu musiałem zdjąć przednie zawieszenie, o dziwo wszystkie sworznie i tuleje okazały się w doskonałym stanie. Chyba poprzedni właściciel musiał je wymienić? zamówiłem już nowy odbój z podstawą oraz śruby. Kupując Nivę postanowiłem, że sam będę dokonywał napraw, jednak w tym wypadku z uwagi na to, że nie mam żadnego doświadczenia ze spawaniem ani sprzętu poproszę kolegę o pomoc. Podłużnica to jednak cześć konstrukcyjna musi być solidnie zrobiona, dospawam do niej ucha na kinetyk.

Marca 06, 2019, 09:56:29 am
Odpowiedź #3

Offline Pawelko

  • Donator
  • Początkujący forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Imię: Pawel
  • Auto: Niva 1600
Wszystko przygotowane do spawania. Może dziś się uda. Pomaluje ją przedtem jakimś podkładem antykorozyjnym.

Marca 07, 2019, 00:00:09 am
Odpowiedź #4

Offline Apollo13_2010

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Imię: Łukasz
  • Auto: Lada Niva 21214/23461
Cześć widzę ze grzebiemy sie w tych samych rejonach podwozia  :hihi:

Marca 07, 2019, 08:45:52 am
Odpowiedź #5

Offline Pawelko

  • Donator
  • Początkujący forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Imię: Pawel
  • Auto: Niva 1600
Tak widziałem, że też działasz. Ja kupiłem fertan i bolla. Zakonserwuje cała podłogę. Przewidujesz jakiś podkład pod "baranka"?

Marca 07, 2019, 08:55:58 am
Odpowiedź #6

Offline Pawelko

  • Donator
  • Początkujący forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Imię: Pawel
  • Auto: Niva 1600
Mam zamiar malować cała budę i zastanawiam sie czy Raptor czy zwykły lakier, jaki kolor. Oglądałem w necie różne wersje kolorystyczne. Raptor łatwy w użyciu i prawie niezniszczalny, ale lakier daje klasyczny wygląd. Nivy z krótka kalpą przeobrażają się już w youngtimery i jakoś tak zaczynają fajnie wyglądać. i tak myślę i myślę... Ale to dopiero maj/czerwiec musi być cieplej i wpierw muszę uporać sie z podwoziem. zadowolony jesteś z Raptotra? Myślałem o czymś takim. Do wyboru.

Marca 07, 2019, 23:08:59 pm
Odpowiedź #7

Offline Apollo13_2010

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Imię: Łukasz
  • Auto: Lada Niva 21214/23461
Witaj
Oczywiście pod baranka zawsze daje podkład teraz mam kilka puszek podkładu Corizon (ala stara minia) całkiem fajna rzec bo dość szybko schnie można tez stosować na szybkości ale ja używam nazwijmy to tylko punktowo podkładu Champion spray bardzo szybko wysycha i po godzinie można śmiało malowac innymi lakierami. Ale najlepiej to malowac podkładem epoksydowym fajnie zabezpiecza. Oczywiście przed podkładem i barankiem lecę np Cortanin F żeby wytrawic to co zbędne  :oczko:

Kwietnia 09, 2019, 14:56:52 pm
Odpowiedź #8

Offline Pawelko

  • Donator
  • Początkujący forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Imię: Pawel
  • Auto: Niva 1600
Kolega odtworzył mi podłużnice z blachy 4mm, teraz jest twardsza niż oryginał. Ale jeszcze dużo pracy przede mną.

Kwietnia 09, 2019, 15:04:02 pm
Odpowiedź #9

Offline Pawelko

  • Donator
  • Początkujący forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Imię: Pawel
  • Auto: Niva 1600
Wyciąłem też już nową podstawę pod akumulator.

Kwietnia 09, 2019, 15:18:28 pm
Odpowiedź #10

Offline Pawelko

  • Donator
  • Początkujący forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Imię: Pawel
  • Auto: Niva 1600
Rozglądając się za nowymi częściami stwierdziłem dziwną okoliczność, otóż  w sklepie nowe części kupiłem taniej niż używane oferowane na OLX. Na OLX za ten sam  komplet tylko w stanie rozkładu sprzedający zażądał 50 zł plus koszt przesyłki!!!

Kwietnia 10, 2019, 10:21:52 am
Odpowiedź #11

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r
Dlatego ja w pierwszej kolejności zawsze rozglądam się za nowymi częściami. Dopiero jak są za drogie (taki dowcip właścicieli nivek :haha:), to z ciekawości sprawdzam ceny używek.
W zeszłym roku kupiłem używany (wyglądał prawie jak nowy) rozrusznik, za 230zł z przesyłką. W jacarsie 410zł + kw.

Maja 10, 2019, 15:30:26 pm
Odpowiedź #12

Offline Pawelko

  • Donator
  • Początkujący forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Imię: Pawel
  • Auto: Niva 1600
Ciężko idzie cały czas nowe "kwiatki" wychodzą, dokopałem się do sporej dziury w podłodze, ale sytuacja już opanowana:)

Maja 10, 2019, 15:42:09 pm
Odpowiedź #13

Offline Pawelko

  • Donator
  • Początkujący forumowicz
  • *
  • Wiadomości: 69
  • Imię: Pawel
  • Auto: Niva 1600
Wyczyściłem podłogę bagażnika i podwozie przygotowałem do konserwacji