Autor Wątek: Skrzywiona kierownica podczas jazdy  (Przeczytany 2056 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Października 12, 2018, 16:39:17 pm
Przeczytany 2056 razy

Offline wsad21

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 7
Podczas jazdy kierownica przekrzywia sie w prawo, ale Nivka jedzie prosto. Nie ściąga samochodu. Czym to może być spowodowane?

Października 13, 2018, 16:46:35 pm
Odpowiedź #1

Offline basior6977

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Imię: Michał
  • Auto: Niva
Ustaw orosto koła odkrec nakretke  kierownicy sciagnij ja i ustaw w odpowiednim polozeniu :usmiech:

Sierpnia 23, 2019, 15:51:56 pm
Odpowiedź #2

Offline niva 2005

  • Początkujący forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 57
  • Imię: marek
  • Auto: niva 4x4
  • Nr. tel: 606337521
witam. wiem ze temat stary  ale ja mialem podobnie. okazalo sie ze byly skrzywione drazki tylnego mostu te dlugie 60 cm . po wymianie wrocilo do normy.  oczywiscie wczesniej pekl lewy.
pzdr

Stycznia 30, 2020, 15:58:42 pm
Odpowiedź #3

Offline Noriega

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 6
  • Imię: Michał
  • Auto: Niva 2131 (krokodyl) 2019
A możne zamiast odkręcać kierownicę i ja korygować to najpierw warto sprawdzić zbieżność ?!?!?! u mnie w rejonie kosztuje to 70 PLN i już. A korekta ustawienia kierownicy bez weryfikacji zbieżności to jak wyjęcie termometru w czasie gorączki żeby wydawało się że jest ok.
A po takich pomysłach później ludzie zastanawiają się dlaczego samochód pali jak smok, dlaczego opony się zużywają, dlaczego łożyska się szybciej wysypują, dlaczego taki słaby, dlaczego drążki gałki tak często padają, dlaczego wspomaganie się zepsuło itd...?????  :hihi: a w bardziej skomplikowanych autach gdzie jest czujnik położenia kierownicy np. cuda zaczynają się dziać z ABSem  :doh:
Sorry kolego za uwagę nt rady z kierownicą, ale gdybym w moim poprzednim samochodzie ( SangYong Musso z 2005 roku nie zmarnował fury czasu i trochę kasy) na diagnostykę i zagadki z ABSem właśnie po takich domorosłych pomysłach poprzedniego właściciela, który chciał zaoszczędzić 60-70 złoty i przysłowiowo wycierać tyłek szkłem to może bym mniej emocjonalnie na takie pomysły reagował  :diabel2: