Autor Wątek: PTo wom przystawka odbioru mocy  (Przeczytany 2096 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Października 06, 2018, 16:40:54 pm
Przeczytany 2096 razy

Offline zygizz

  • Początkujący forumowicz
  • **
  • Wiadomości: 86
Witam czy ktos widzial jakis sposob na dorobienie przystawki odbioru mocy do nivki? Do patroli i samurajow sa dostepne ale do nivki nie widzialem.

Stycznia 22, 2020, 13:48:06 pm
Odpowiedź #1

Offline matys

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Imię: Mateusz
  • Auto: niva 2.1td
pomysł jest prosty. Potrzebne: pto samurai, tokarz (najlepiej z własnym materiałem), tig, szlifierka kątowa. Bierzesz obudowę reduktora i wycinasz w osłonie otwór po przeciwległej stronie wału skrzyni, tokarz dorabia Ci dystans z alu grubości 20mm i 4mm większy niżeli se otwór wyciołeś i frezuje skos 2mm (razem te 4mm) a z drugiej strony nawierca otwory pod przystawkę samuraja, następnie nacinasz wałek w reduktorze tak aby zazębił się z przystawką, potem spawasz dystans do obudowy reduktora (spawasz,spawasz i po jakiejś godzinie masz ochotę to wszystko pier... ale już popsułeś obudowę) przykręcasz 4 śruby i cieszysz się swoim własnym pto.
Pozdrawiam i miłego spawania  :rozpacz:
niva na co dzień, terrano 1 w błotko, lublin skrzniowiec na mostach patrola 35/12.50r15 projekt bez sensu

Stycznia 22, 2020, 19:04:07 pm
Odpowiedź #2

Offline matys

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Imię: Mateusz
  • Auto: niva 2.1td
niva na co dzień, terrano 1 w błotko, lublin skrzniowiec na mostach patrola 35/12.50r15 projekt bez sensu