Autor Wątek: urwana szpilka trzymająca reduktor  (Przeczytany 1514 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Września 14, 2018, 21:33:04 pm
Przeczytany 1514 razy

Offline yas

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Imię: jan
  • Auto: Lada niva 1.7i
Witam serdecznie.
Mama ładę od czerwca i tak pomału zaznajamiamy się. Niestety  po wymianie uszczelniacza skrzynie biegów gdy dokręcałem reduktor urwała się jedna szpilka. pękła w połowie. Czy ktoś z forumowiczów miał taki problem lub wie co zrobić w takim przypadku? Da się ją jakoś wymienić ?


Września 15, 2018, 10:21:58 am
Odpowiedź #1

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r
Zobacz ten wątek z działu dokumentacja: ulepszenie mocowania skrzyni rozdzielczej
Są to śruby, nie szpilki. Niestety łby tych śrub są w kabinie, pod mocowaniami przednich foteli. U mnie były dodatkowo przyspawane.. Skończyło się na rozwierceniu łbów, wstawieniu kawałka blachy i nowych śrub.

Września 15, 2018, 17:18:30 pm
Odpowiedź #2

Offline yas

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Imię: jan
  • Auto: Lada niva 1.7i
Dzięki Mr_R4VEN za odpowiedź! Ulepszanie mocowania - widzę kilka fajnych rozwiązań, jednak będzie to wymagało ode mnie czasu, którego obecnie za dużo nie mam. Może w przyszłym roku..
Na razie czeka mnie wywalenie siedzenia i dobranie się do tej śruby. Może nie będzie przyspawana  :prosze:

Pozdro!

Listopada 01, 2018, 17:33:03 pm
Odpowiedź #3

Offline yas

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 4
  • Imię: jan
  • Auto: Lada niva 1.7i
Dziś znalazłem czas by wziąć się za tę śrubę. Wyjąłem fotel, zdjąłem dywaniki i wygłuszenie... Okazało się że jescze jest jakaś masa bitumiczna pod spodem i za kompletnie nie widziałem miejsca gdzie mogą być łby śrub trzymających reduktor.
Wczołgałem się zatem pod auto z wkrętarką i 2 wiertłami. fi 4 i fi 8. Najpierw przewierciłem od spodu śrubę wiertłem 4 potem poprawiłem 8. Po tej operacji wpakowałem od góry śrubę imbusową M8x50  i dokręciłem reduktor. śruba przez ten bitumen nawet się nie chciała się obracać i bez przytrzymywania dokręciłem. wszystko trzyma  ładnie i puki co tak zostawiam.

Piszę, bo może się przyda komuś wiedza jak sobie poradziłem jakby też miał podobną sytuację.

Pozdrwiam!

Listopada 01, 2018, 20:54:40 pm
Odpowiedź #4

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r
śruba przez ten bitumen nawet się nie chciała się obracać i bez przytrzymywania dokręciłem. wszystko trzyma  ładnie i puki co tak zostawiam.
Łeb tej śruby warto przyspawać od góry, bo kiedyś przy odkręcaniu się poluzuje i znowu czeka Cię gimnastyka :oczko2: