Autor Wątek: Wozidło ReFundacji  (Przeczytany 2950 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lipca 22, 2018, 22:24:21 pm
Przeczytany 2950 razy

Offline Jatko

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Imię: Karol
Pacjentka
Niva 1.7 MPi 2002r LPG IIgen

Co mnie podkusiło?
Od kilku lat turlał mi się po głowie zakup czegoś z 4x4, do zabawy w lekkim terenie, możliwość wjazdu w fajniejsze miejsca do robienia zdjęć i takie tam. Rozważając różne za i przeciw Niva co jakiś czas wracała na górę listy. Na początku roku zapadła decyzja że jedziemy na Złombol. Z jednej strony miało być coś prostego, z drugiej nie chciałem mieć auta na jeden wyjazd. Jak pokazałem mojej "lepszej połówce" listę aut dopuszczonych, a na nich Niva - usłyszałem że innym autem nie chce jechać, ma być Niva

Kupiona sercem, nie rozumem, przejechała 400km do nowego domu, po czym postanowiła że nie odjedzie dalej niż dwie ulice  :omatko:

Zrobione:
1.Wymiana alternatora na 100A, w raz z kabelkami co się same urywały
2. Oczyszczenie podłogi i konserwacja
3. Montaż nowej anteny
4. Wygłuszenie wnętrza - Przód
5. Montaż foteli od BMW E46 coupe
6. Wymiana płynów ustrojowych
7. Połatanie klapy bagażnika (przynitowany kawałek blachy, ale zawsze cos)
8. Wymieniony cały przegub homokinetyczny i łapy reduktora


[Do zrobienia]
1. Porządki z elektryką
2. Kierunkowskazy
3. Wycieraczki - chyba silnik do wymiany
4. Wykładzina
5. rekonwalescencja lub wymiana przedniego mostu
6. Poprawić bagażnik dachowy
7. Może jakaś trumienka na bagażnik
8. Może jakieś opony AT, ale niechciałbym nic szerokiego - coby kobita jeździć mogła
9. Zmiana lusterek, najlepiej na małe, asferyczne, są od jakiegoś busa i mnie irytują
10. Wymiana wszystkich, w szczególności tych małych podłych wężyków od wody :cenzura:


 CDN ...

Łisz lista na kiedyś...
1. Zrobić bagażnik dachowy ( przed złombolem jakaś prowizorka na drugą zapasówkę )
2. Wymiana gum na poliuretany
3. Jak po wygłuszeniu będzie słychać myśli to może jakieś audio
4. Centralny zamek + otwieranie bagażnika
5. Dodatkowa instalacja elektryczna z drugim aku, co by prąd na postoju spokojnie szedł bez obawy o poranny start


Dodam tylko że ujechała Augustów - Chalkidiki i z powrotem, z małą przerwą na lawetę (Albania-Bośnia) co by przegub homokinetyczny wymienić


 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]  
 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]
2002r 1.7 MPI LPG

Lipca 22, 2018, 22:33:50 pm
Odpowiedź #1

Offline basior6977

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Imię: Michał
  • Auto: Niva

Lipca 23, 2018, 11:07:47 am
Odpowiedź #2

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r
Ja bym to drewniane krzesełko zostawił :gwizd: Chętnie obejrzałbym fotorelację z czyszczenia podłogi / konserwacji / wygłuszania, bo mnie to też czeka  :przestraszony: :oczko:
Najłatwiejszy do ogarnięcia z tej listy będzie centralny zamek :smiech:

Opony już masz?

Lipca 23, 2018, 12:01:14 pm
Odpowiedź #3

Offline Jatko

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Imię: Karol
Z czyszczenia najgorsze to pozbycie się bitexu czy jak się to tam nazywa - robiłem to opalarką i metalową szpachelką, a resztki rozcieńczalnik i druciana gąbka. Część pasażerska miała już malowaną podłogę. Do zdzierania farby/rdzy używałem włos murzyna na wiertarkę i wielowarstwowy papier ścierny na kątówce, że o szczotkach drucianych nie wspomnę. Na szczęście spawać nic nie musiałem. Gdybym miał do tematu podchodzić raz jeszcze to bym zainwestował w piaskarkę (bardziej chodzi o ten j#b@ny bitex), albo oddał do piaskowania -  bo nie jestem zadowolony z efektów, ale czas goni i perfekcjonizm trzeba schować do kieszeni. W piątek  Zaaplikowałem APP R stop, dziś przy odrobinie szczęścia pojadę antykorozyjną

Krzesełko było za wysokie, cholernie niewygodnie się manewrowało :P
   
Co do opon to się nie wybrałem z tymi co mam założone na 16" do oponiarza żeby się wypowiedział czy zdatne jeszcze do czegoś,

PS. jak rozpoznać czy koła dętkowe czy bezdętkowe ?
PPS Jaki jest przekrój przewodów elektrycznych od wyposażenia ? kilka muszę wymienić

Dobrze, że miałem kopie wpisu, 4 razy posta musiałem dodawać bo sie wywalało

Takie tam z telefonu, teraz już trochę czyściej
 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]
 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]
 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]
2002r 1.7 MPI LPG

Lipca 23, 2018, 12:59:23 pm
Odpowiedź #4

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r
Właśnie powoli przymierzam się do czyszczenia podłogi u mnie. Później r stop albo cortanin f, jeszcze się nie zdecydowałem.
Mobilne piaskarki zaczynają się od 300zł. Niby niewiele ale ciekawe jak się takimi najtańszymi pracuje. No i piasek - muszę gdzieś poczytać jakie jest zużycie, żeby się później nie okazało, że to jednak droga impreza :oczko: Przewody możesz zmierzyć te które masz u siebie - chyba masz oryginalne?

Gdyby Twoje opony były jednak do wyrzucenia to moje ogłoszenie jest aktualne.
Napisz mi jeszcze co to za kieszenie na drzwiach - już tak kupiłeś czy dokładałeś? Może będzie na nich jakieś oznaczenie, fajnie wyglądają :ok:

Lipca 23, 2018, 13:34:33 pm
Odpowiedź #5

Offline Jatko

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Imię: Karol
Nie trzeba kupować, można skorzystać z usług kogoś kto ma, albo zrobić - pod warunkiem że masz wydajną sprężarkę, ja po prostu mam chyba jakiś uraz do tego bitexu.

Zawsze zapominam pomierzyć przewody, a jak siedzę w pracy to bym pozamawiał, myślałem że może jest jakaś rozpiska ;)

Jak nie zapomnę to cyknę fotkę tych boczków -  to poprzedni właściciel dokładał
2002r 1.7 MPI LPG

Lipca 23, 2018, 14:50:30 pm
Odpowiedź #6

Offline basior6977

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Imię: Michał
  • Auto: Niva
Ja w obesnej do konserwacji zrobilem mix olej silnikowy, smar, swieczka, bitgum, srodek do konserawcji profili zamkniętych i tym wszystkim na cieplo zalalem podlogi i wszystkie profile! Dwa lata juz jest i caly czas konserwacja jest "żywa"!!!

Lipca 24, 2018, 08:59:51 am
Odpowiedź #7

Offline Jatko

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Imię: Karol

Napisz mi jeszcze co to za kieszenie na drzwiach - już tak kupiłeś czy dokładałeś? Może będzie na nich jakieś oznaczenie, fajnie wyglądają :ok:

 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]
2002r 1.7 MPI LPG

Lipca 24, 2018, 18:13:59 pm
Odpowiedź #8

Offline Danieljs

  • Tłumacz
  • Forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 222
  • Imię: Daniel
  • Auto: Accord coupe
Kiedy zakupiłeś nivkę, bo się nie doczytałem? Zastanawiam się jaki masz czas operacyjny na przygotowania do złombolu;). Złombol to póki co moje niespełnione marzenie, jeszcze jak była pierwsza edycja to się "śliniłem", a wtedy do zrobienia prawka jeszcze brakowało chyba 2 lat. Póki co, corocznie śledzę filmiki na yt, a teraz liczę dodatkowo na szczegółową relację tutaj :ok:
Pozdrawiam

Lipca 24, 2018, 21:58:13 pm
Odpowiedź #9

Offline Jatko

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Imię: Karol
Co by nie skłamać to chyba w marcu ją kupiłem, ale do połowy maja sobie stała, potem z doskoku walczyłem z alternatorem. Blacharki zupełnie miałem nie ruszać w tym roku, ale jak wywaliłem siedzenia to samo poszło i się z tym bebram z doskoku - mam na działania 2-3 wieczory w tygodniu po pracy, to jak nie ma pogody to i się nie dotykam. Chociaż schowałem mój perfekcjonizm do kieszeni, bo do przyszłego złombola bym nie zdążył
Praktycznie czas mam do 30.08, bo wtedy muszę wyruszyć z domu. Na jakiś delikatny przegląd przed wyjazdem i tak będę musiał ją oddać do mechaniora dla świętego spokoju co by wycieki posprawdzał, a może profilaktycznie jaki rozrząd wymienie

Gdyby tak chociaż raz się jutro pogoda sprawdziła to bym malowanie podłogi skończył a w przyszłym tygodniu wygłuszył - było by fajnie

Dziś robiłem podejście do foteli z Toyoty Cariny E, jak zobaczyłem śrubę mocowaną do tunelu to mi się odechciało zabawy, muszę się na jakieś fotele zdecydować

2002r 1.7 MPI LPG

Lipca 25, 2018, 09:36:59 am
Odpowiedź #10

Offline basior6977

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Imię: Michał
  • Auto: Niva
Cq i seicento wchodza po delikatnej przeróbce. Ostatnio na zlomie ogladalem kanapy z poloneza sa duzo wygodniejsze i na "oko" powinny wejsc tylko sie nie skladaja :smutny:

Września 25, 2018, 20:30:47 pm
Odpowiedź #11

Offline Danieljs

  • Tłumacz
  • Forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 222
  • Imię: Daniel
  • Auto: Accord coupe
Jak złombol się udał?
Pozdrawiam

Września 25, 2018, 20:50:20 pm
Odpowiedź #12

Offline Jatko

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 43
  • Imię: Karol
Zajefajnie, fakt że był mały epizod z lawetą (ok 800km) ale na kołach wróciliśmy do domu - jak by ktoś szukał przegubu homokinetycznego w Albanii to odradzam, chociaż po naszych próbach pewnie kilka szt będą mieli :P

Moją zmorą były biodegradujące cienkie wężyki od wody, zapomniałem wymienić przed wyjazdem,


Gdzieś wrzucę namiary na całkiem fajnie zaopatrzony sklep w Serbii i niezły serwis w Bośni i Hercegowinie jak by się ktoś wypuszczał w tamte rejony

Mimo że ludzie cisną co by ich na przyszłoroczny złombol zabrać, a przy tym kupić większe wozidło. Podjęliśmy jednogłośną decyzje - następny złombol tylko Nivką, jak ludki chcą niech se sami auto kupują i robią

Jest kilka rzeczy które muszę poprawić i można śmigać na podbój świata

podobno przyszłoroczny złombol ma być w zimne kierunki to się akurat ogrzewanie podłogowe w Nivce sprawdzi  :hahahaha:  bo już miałem zamiar jakąś osłonę termiczną robić

Przedni most już kupiony teraz tylko trzeba się przybrać co by go wymienić
2002r 1.7 MPI LPG