Autor Wątek: Zdjęcie mocowania haka holowniczego i uchwytów do holowania  (Przeczytany 2584 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lipca 09, 2018, 17:28:42 pm
Przeczytany 2584 razy

Offline Danieljs

  • Tłumacz
  • Forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 222
  • Imię: Daniel
  • Auto: Accord coupe
Potrzebuję fotki jak zamocowany jest hak holowniczy do podwozia oraz jak fabrycznie wyglądają mocowania do holowania (głównie z tyłu). U mnie mocowanie haka wygląda na filigranowe, a uchytw do holowania nie ma wcale :zawstydzony:
Pozdrawiam

Lipca 09, 2018, 18:54:47 pm
Odpowiedź #1

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r

Lipca 09, 2018, 20:18:15 pm
Odpowiedź #2

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r
 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]

 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]

 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]

1. Pod zderzakiem jest belka, przykręcona śrubami do tylnych podłużnic, dwoma kawałkami grubej blachy (kolor zielony).
2. Do tej belki jest przyspawana cała konstrukcja haka (w miejscu zaznaczonym kolorem niebieskim)
3. Cała konstrukcja jest dodatkowo przykręcona na trzy śruby, przechodzące do kabiny (bagażnika), zapierając się jednocześnie o podłużnicę (patrz rysunek), kolor pomarańczowy.

Przez jeden z tych otworów mam tymczasowo poprowadzony wężyk z odpowietrznika tylnego mostu :hihi: Za ten bałagan też się zabiorę ale to dopiero przy okazji zakładania nowego wygłuszenia :sorry:

Lipca 09, 2018, 22:50:48 pm
Odpowiedź #3

Offline Danieljs

  • Tłumacz
  • Forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 222
  • Imię: Daniel
  • Auto: Accord coupe
U Ciebie to ma ręce i nogi,  u mnie to jakoś nie budzi zaufania. Jutro zrobię foto i też wstawię dla porównania. A uchwyty do holowania masz, bo nie mogę znaleźć? Zamiast nich są te mocowania od haka (kolor zielony)?
Pozdrawiam

Lipca 09, 2018, 23:08:11 pm
Odpowiedź #4

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r
A uchwyty do holowania masz, bo nie mogę znaleźć?

Nie mam, szczerze mówiąc nie widziałem takich uchwytów w żadnej nivie.

Cytuj
Zamiast nich są te mocowania od haka (kolor zielony)?
Podłużnica na całej długości składa się z trzech części - tylnej, przedniej i środkowej. Te mocowania są przykręcone tylko do tylnej (krótkiej) - na oko nie wzbudzają zaufania, pewnie widziałeś już filmiki z rozerwaną nivą.. Główną robotę robi moim zdaniem to miejsce, w którym cała konstrukcja jest zaczepiona (i dodatkowo przykręcona) za podłużnicę (kolor pomarańczowy). Do szarpania/holowania/przyczepki zawsze używałem tylko haka.

Lipca 19, 2018, 12:02:53 pm
Odpowiedź #5

Offline Danieljs

  • Tłumacz
  • Forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 222
  • Imię: Daniel
  • Auto: Accord coupe
Jak siedziałem pod samochodem to oczywiście zapomniałem strzelić fotkę. Natomiast u mnie hak jest mocowany grubą blachą do podłużnic (po dwie śruby na stronę) i tyle. Nie ma centralnego mocowania jak u Ciebie.
Pozdrawiam

Lipca 19, 2018, 20:13:52 pm
Odpowiedź #6

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r
Jak siedziałem pod samochodem to oczywiście zapomniałem strzelić fotkę. Natomiast u mnie hak jest mocowany grubą blachą do podłużnic (po dwie śruby na stronę) i tyle. Nie ma centralnego mocowania jak u Ciebie.

Zobacz na rysunki w tym wątku: http://niva4x4forum.pl/index.php?topic=120.msg480#msg480
Ja będę przerabiał to, co jest u mnie (wersja 0) i zrobię wersję 1, bo w środku chcę jednak zmieścić oryginalny tłumik (z "małymi" przeróbkami :diabel2:)

Dodaj poprzeczną belkę, mocowaną do tych blach, zaczep się dodatkowo o podłużnicę i będziesz spać spokojnie :usmiech:

Lipca 19, 2018, 20:25:18 pm
Odpowiedź #7

Offline Danieljs

  • Tłumacz
  • Forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 222
  • Imię: Daniel
  • Auto: Accord coupe
Co prawda szarpać się nie zamierzam, ale modyfikację mocowania haka muszę dodać do listy rzeczy do zrobienia. Będę jednak musiał wykombinować tak, żeby za 2 (albo i za rok?) lata zmieścić pod podłogę butlę lpg (jak skończy się homologacja obecnej).
Pozdrawiam