Autor Wątek: Nivka Papugi 1.7i '96  (Przeczytany 5312 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Stycznia 24, 2018, 20:58:56 pm
Przeczytany 5312 razy

Offline Papug

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 20
Siema, jestem Arek .
Lat 27, pracoholik, szczęśliwy tata Franka, zamieszkały na Podbeskidziu a dokładnie Bielsko-Biała :)
Do Nivy przymierzałem się już parę lat temu. Siedziałem godzinami na necie i czytałem wiadomości o tym aucie. I jak zwykle zaczęło się od opowieści mojego taty przy wódeczce, jak jeździł Nivą w wojsku :)
Ale tak dni mijały, no i gdzieś cały ten zapał uciekł, aż do końca 2017 roku, kiedy znów tata przypomniał mi o Ladzie :)
Akurat moje auto, które kupiłem na dojazdy do pracy się sprzedało (Toyota Avalon 3.0 V6), postanowiłem, że w końcu spełnię marzenie :)
I tak zrobiłem sobie prezent na święta i 5 grudnia kupiłem Nivke. Cena była atrakcyjna, liczyłem się, że na pewno będzie trochę do zrobienia bo stała chwile czasu.

Zabrałem się za wyrzucenie wszystkiego ze środka, podłoga okazała się dość zdrowa. Aktualnie czeka, aż znajdę trochę czasu, żeby ją zakonserwować. a wpadłem w posiadanie farby epoksydowej jachtowej ze stoczni z Gdyni, więc idealnie się nada na zakonserwowanie :)

A mechanicznie właśnie nabiera blasku u znajomego z warsztacie. A troszkę mieliśmy cudów bo połowa kabli nie była podłączona do niczego.. A ja zastanawiałem się dlaczego ładowania nie ma :)
Poniżej troszkę fotek, sukcesywnie będę dokładał zdjęcia z postępu prac :)

 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]   [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]   [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]

Stycznia 24, 2018, 23:50:13 pm
Odpowiedź #1

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r
Ładna ładna :oczko: Felgi w porządnym terenie jeszcze chyba nie były :wesoly:?
Ja w swojej niedawno wymieniałem wszystkie płyny ale chłodnica też mnie czeka i to raczej prędzej niż później..

Stycznia 25, 2018, 18:44:19 pm
Odpowiedź #2

Offline btyc

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 21
Witaj !

Ja z Czechowic ( aktualnie pracuje w Wwa) jak skończysz Nivę , bede mógł się kiedyś z tobą spotkać żeby zobaczyc jak samochód wyglada , na co zwrócić uwagę podczas kupna oraz moc się tym wozem przejechać (oczywiście jako pasażer ) ?

Pozdrawiam
Btyc

Stycznia 25, 2018, 18:53:47 pm
Odpowiedź #3

Offline Baca1051

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 122
Mógłbyś wrzucić zdjecia/zdjecia całej komory silnika?

Stycznia 27, 2018, 20:03:22 pm
Odpowiedź #4

Offline Papug

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 20
Zgadza się, felgi jeszcze terenu nie widziały, ale będą przemalowane na czarno :)

Taka odudowa jakbym chcial pewnie jeszcze trochę potrwa.
A co do zdjęć komory to nie mam więcej a aktualnie auto u mechanika jest :)

Stycznia 27, 2018, 20:30:10 pm
Odpowiedź #5

Offline Papug

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 20
Ogólnie rzecz biorąc Nivka nie bedzie do ostrego upieprzania w terenie :) beda nia robil codziennie 60-70 km, a weekendowo ma mi sluzyc zebym dojechal w fajne miejsce zeby powedkowac :)

Stycznia 27, 2018, 21:30:15 pm
Odpowiedź #6

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r
Ja swojej też nie katuję w terenie bo staram się jeździć raczej technicznie niż z butem w podłodze i nadzieją, że jakoś to będzie. Od tego mamy w ekipie kupla w samuraju, który prawie zawsze przeciera szlak (pozdrowienia Alek :haha:). Ale jak chłopaki dzwonią, że jedziemy w błoto to nie odmawiam. Po powrocie oczywiście mycie i czyszczenie bo to przecież auto na dojazdy, na rybki i na działkę z przyczepką :aniolek:

Marca 01, 2018, 22:17:38 pm
Odpowiedź #7

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r
Papug jak tam prace? Gdzie aktualne fotki :hophop:?

Marca 03, 2018, 21:36:35 pm
Odpowiedź #8

Offline Papug

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 20
 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]
 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]
 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]
 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]
Zaniedlugo powinna wyjechac od mechanika, i wjechac na kosmetyke podlogi do blacharza :) pozniej wkoncu wygluszenie i montaz bowych stolkow i kanapy :)

Marca 08, 2018, 19:54:58 pm
Odpowiedź #9

Offline dostawca

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 31
  • GAZ 27057
Fajny sprzęt.
Papug, powiedz mi, nie dorabiasz czasem wlotów do imprez sti?  :wstyd:

Marca 09, 2018, 09:18:53 am
Odpowiedź #10

Offline Papug

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 20
A no robie :) Buga STI, i dam rade zrobic taki tez p&p do gc8 i forka S Turbo.

Marca 09, 2018, 10:50:33 am
Odpowiedź #11

Offline dostawca

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 31
  • GAZ 27057
Ile za taki wlot do buga? Nie wyciąga ich przy szybszej jeździe?

Sorry A offtopic.

Marca 09, 2018, 14:07:56 pm
Odpowiedź #12

Offline Papug

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 20
Po Forumowej znajomosci 300 i wysylka w cenie. Przy 220 dalej ladnie sie trzyma. Montowany na srubach 6. W ori po bokach jest zatrzask, ja dokladam tam sruby. Czyli ladnie 8 srub :) idealna replika STI [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]

Marca 09, 2018, 16:14:14 pm
Odpowiedź #13

Offline dostawca

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 31
  • GAZ 27057
Odstaw dla mnie na półkę jeden, w przyszłym miesiącu się zgłoszę, bo właśnie zakupiłem zegary jdm.
A w sti nie ma jakiegoś innego prowadzenia powietrza pod spodem, czy to siada na prowadnicę z wrx?

Marca 10, 2018, 21:02:38 pm
Odpowiedź #14

Offline Papug

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 20
Czyli jeden Bug dla Ciebie ?:) siadzie napewno, ale bedzie dziura, miedzy wew czescia kurnika a gora splitera. Trzeba by bylo przedluzyc gore splitera zeby dolegala do kurnika, zeby calosc powietrza szla na icka a nie wirowalo we wlocie