Autor Wątek: Ciekawostki, myki i triki  (Przeczytany 3015 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czerwca 18, 2018, 15:54:40 pm
Przeczytany 3015 razy

Offline Danieljs

  • Tłumacz
  • Forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 222
  • Imię: Daniel
  • Auto: Accord coupe
Temat z ciekawostkami/krótkimi faktami, czy to z fb, innych for, czy skądkolwiek. Jeśli masz ciekawą informację, napisz post w tym temacie, a ja zmodyfikuję ten post. Jeśli będzie mi się wydawało, że ciekawostka się nie nadaje, to ten post nie zostanie zmodyfikowany, ale Twoja ciekawostka pozostanie w tym temacie :usmiech:.

Nawigacja terenowa:
-Locus (np. z mapami Compass) (działa offline: należy zainstalować brouter i w nim pobrać interesujące nas obszary, a następnie w locusie zaznaczyć, żeby program brał mapy z brouter-mi się tego nie udało ogarnąć nawet działając zgodnie z poradnikami w sieci; w efekcie przy braku internetu nie działały mapy choć wszystko wyglądało na poprawni ustawione)
-Oruxmaps
-strona GPSiesdo planowania trasy, można importować wytyczoną trasę do programów typowo nawigacyjnych-sprawdzone przez Mr_R4VEN
-Geoportal Mobile-mapki z widokiem z satelity bardzo dobrej jakości, można nanosić różne warstwy z menu, generalnie widać drogi gruntowe i dukty, które teoretycznie nie istnieją; wada: po oddaleniu mapy mamy widok konwencjonalnej mapy, która jest stara, ma min. 5-6lat-widok z satelity jest dużo świeższy

Nowe części do Nivy (poza jakars.pl, tarmot4x4):
-użytkownik fb Paweł Grzybowski (np. odłączane mosty, akcesoryjne mocowania reduktora, itp.)
-http://www.motocar.com.pl/pl/
-Wysyłkowy sklep, części Łada, Niva, Samara. Kazimierz Kaczmarski, Przemyska 66, 37-514 Tuczempy, 16 623 18 69, nick allegro: niwa77
-https://ladapower.com/ sklep zagraniczny, wysyłają do PL; magazyn jest w Belgii i stamtąd wysyłane są paczki więc mamy paczkę z terenu EU więc odpada problem ceł itp.; gdy nie mają części na stanie sprowadzają do magazynu w Belgii w ciągu 10 dni i następnie wysyłają na adres docelowy

Zamiennik alternatora:
-astra 1.7 TD, cinquecento- ponoć mocowania pasują idealnie
-inne podobne, do dopasowania: VW T4, corsa c (niby wszystko pasuje i wystarczy rozwiercić jedną z dziur w uchu montażowym, ale przeglądając zdjęcia alternatorów od corsy c, nie znalazłem takiego na pasek klinowy)
-audi 80 b3 i b4; niby pasuje idealnie, aby był naciąg wymagana jest ingerencja spawalnicza; należy szukać alternatora z kołem na pasek klinowy, które (koło) jest przy samym alternatorze, a nie jest odsadzone (widząc alternator od razu wiadomo o co chodzi)
-peugeot 106, citroen zx, pochodne-mam taki alternator, zamierzam sprawdzić co i jak, podam A i nr części; niby ma pasować p&p

Fotele przednie:
-rzekomo od corsy c 3d pasują-jedyną modyfikacją jest nawiercenie dziur pod otwory w nivie;

Pasy bezpieczeństwa tył:
-można dopasować od vectry b tył; pas PT vectry pasuje na LT nivy i na odwrót; w blasze pasa nad otworem montażowym gwintowanym trzeba wywiercić otwór tak, by wypustka wymuszająca ustawienie wpadła w wywierconą dziurkę; nie potrzeba już nakrętki mocującej z pasa z nivy a jedynie samą śrubę-pas nivy miał otwór przelotowy, a vectry ma otwór gwintowany-gwint zgodny; zapinka/wpinka pasa nie pasuje od nivy-potrzeba z vectry-jest podwójna i trochę krótsza; po przełożeniu w szczelinie kanapy tylnej między siedziskiem a oparciem nie wystaje jak powinna-widać jedynie końcówkę wpinki gdyż całość z vectry jest troszkę krótsza niż oryginalna wpinka nivy; pasażer może się zapiąc. Koszt: pas 10zł, wpinka/zatrzask podwójny 10zł, wysyłka 10zł.

Skrzynia od poloneza:
-wg jednych jedynie przełożyć dzwon; inni twierdzą dzwon, z łap fso i łady trzeba zrobić jedną, podciąć tunel w ładzie, nie wiadomo do końca co z drążkiem zmiany biegów (długość i wygięcie)

Gaźnik od poloneza/125p:
-niektóre/wszystkie modele można dopasować i będzie działać (mam u siebie); konkretne info wkrótce

Montaż lpg do gaźnikowca podciśnieniowego:
-Auto Gaz Szajna. Krosno

Odpadnięty wihajster od szybek trójkątnych:
-wizyta u szklarza samochodowego-mają odpowiednie kleje
-klej do metalu i szkła (zależy jaki się trafi i ile się będzie trzymało)
-klej montażowy patex-ponoć trzyma długo i mocno
-poxylina-ponoć trzyma długo i mocno
-poxipol dwuskładnikowy przezroczysty-kleiłem u siebie i póki co jest ok--aktualizacja--odpadło po roku


Pozdrawiam

Czerwca 25, 2018, 16:07:35 pm
Odpowiedź #1

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r
Do nawigacji terenowych dodałbym stronę GPSies.
Można tam wygodnie, na całym ekranie, zaplanować sobie trasę a później zaimportować ją do Locus'a. Jest sporo ciekawych opcji. Wyznaczyłem sobie na próbę dwie trasy i naprawdę fajnie to działa :tak: