Autor Wątek: Opony bardziej w teren  (Przeczytany 2692 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Marca 20, 2018, 08:54:25 am
Przeczytany 2692 razy

Offline Nobel

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 1
Planuje wymienic opony w nivie na jakies terenowe. Moje pytanie brzmi jaki rozmiar opon dodam ze mam seryjne 16 i na nie chce zalozyc nowe opony. Bede tez podnosił zawieszenie na dystansach z jacarsu o 4cm. Chodzi mi o to zeby nic nie tarło i wystawało a zarazem dobrze sie spisywalo w terenie.

Marca 20, 2018, 10:57:01 am
Odpowiedź #1

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r
Planuje wymienic opony w nivie na jakies terenowe. Moje pytanie brzmi jaki rozmiar opon dodam ze mam seryjne 16 i na nie chce zalozyc nowe opony. Bede tez podnosił zawieszenie na dystansach z jacarsu o 4cm. Chodzi mi o to zeby nic nie tarło i wystawało a zarazem dobrze sie spisywalo w terenie.

Ja jeżdżę na 205x80x16, założonych na fabryczne felgi. Mam podkładki z Jacarsu ale nadkola musiałem trochę podciąć - zobacz zdjęcia w wątku z moją nivą. Tarły pomimo zdrowych sprężyn i nowych amortyzatorów - z przodu przy hamowaniu (i jednoczesnym skręcaniu) a z tyłu na wykrzyżach.

Opony to Collin's Mudmax MT (nalewki) - bardzo dobrze radzą sobie w błocie ale po czarnym też da się jechać (jak nie wyją Ci mosty ani łożyska to będziesz wyraźnie słyszał opony :smiech:). Bieżnik nie jest bardzo agresywny, podzespoły dają radę (tfu, TFU!). Mam je od sierpnia 2016 i jestem bardzo zadowolony.

 [ Nie masz uprawnień do przeglądania załączników ]

Marca 20, 2018, 16:31:26 pm
Odpowiedź #2

Offline trebron_s

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 149
  • Imię: Norbert
  • Auto: Niva 1.7 Mpi 2006r.
Bestia 1.7 Mpi 2006r.

Marca 21, 2018, 22:52:26 pm
Odpowiedź #3

Offline basior6977

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 158
  • Imię: Michał
  • Auto: Niva