Autor Wątek: swieci lampaka alternatora na tablicy  (Przeczytany 1048 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Października 27, 2020, 15:14:02 pm
Przeczytany 1048 razy

Offline adamsan

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 5
  • Imię: adam
  • Auto: niva
wiatam,problem polega na tym,ze mimo odlaczenia przewodu wzbudzenia alternatora,swieci lampka na tablicy,na przwodzie wzbudzenia napieci ok 6 v,po właczeniu zasilania,czyli przekreceniu kluczyka bez uruchamiania,lampka alternatora powoli ,jakby sie rozgrzewala zaczyna swiecic,  a raczej zarzyc,inne lampki właczaja sie normalnie pelnym blaskiem,napiecie na przewodzie 6 v/proba na wzbudzenie alterantora na stanowisku pokazuje ze powinno byc ok 0.8 v-niechce podlaczac w samochodzie bo boje sie o alternator-podejrzewam zwarcie na przewodziewzbudzenia,ale wchodzi w wiazke i --nie wiem co dalej,podpowiedzcie cos

Października 27, 2020, 22:50:47 pm
Odpowiedź #1

Offline Apollo13_2010

  • Forumowicz
  • ***
  • Wiadomości: 121
  • Imię: Łukasz
  • Auto: Lada Niva 21214/23461
Witaj
Sprawdzałeś diody na mostku prostowniczym czy są oki? Ja tak miałem kiedyś w innym aucie i okazało się ze to diody były uszkodzone tzn. cały czas przewodziły tak jak by je zastąpiono przewodem. Druga sprawa, czy prąd ładowania jest prawidłowy? Trzeci, sprawdź czy na zegarach obwody drukowane są oki. Cztery, nie ma jak inaczej sprawdzić przewodów w wiązce jak tylko ją rozwarstwić, ja miałem jeden przewód a dokładniej izolację na nim jak ser szwajcarski .