Autor Wątek: blokada  (Przeczytany 524 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Listopada 16, 2020, 21:20:10 pm
Przeczytany 524 razy

Offline stan997

  • Jestem tu nowy
  • *
  • Wiadomości: 1
  • Imię: stanisław
  • Auto: lada niva
  • Nr. tel: 787513056
Witam wszystkich.jak widac jestem nowy na waszym forum przesiadłem sie z samuraja.ni c nie wniosłem jeszcze od siebie a juz prosze was o pomoc.mam zamiar poprzycierac nosy kumpli i wszyskich(mondrych)inaczej co twierdza ze lada jest be a samuraj cacy.Mam lade z 2003 roku kupilem tydzien temu chiałbym zalozyc jej blokade na tył podobno ma 22frezy ? mysle o torsen jak to robi w ladzie i gdzie tego szukac na allegro jest jakies dwie ale nie jestem pewny czy to jest to oco mi chodzi .hce zeby jak najmocniej spinała  podpowiedzcie cos. z góry dzieki i pozdrawiam

Listopada 20, 2020, 15:49:09 pm
Odpowiedź #1

Offline Mr_R4VEN

  • Administrator
  • Doświadczony forumowicz
  • *****
  • Wiadomości: 442
  • Imię: Paweł
  • Auto: Niva 1.9TD, 2008r
Witam wszystkich.jak widac jestem nowy na waszym forum przesiadłem sie z samuraja.ni c nie wniosłem jeszcze od siebie a juz prosze was o pomoc.mam zamiar poprzycierac nosy kumpli i wszyskich(mondrych)inaczej co twierdza ze lada jest be a samuraj cacy.Mam lade z 2003 roku kupilem tydzien temu chiałbym zalozyc jej blokade na tył podobno ma 22frezy ? mysle o torsen jak to robi w ladzie i gdzie tego szukac na allegro jest jakies dwie ale nie jestem pewny czy to jest to oco mi chodzi .hce zeby jak najmocniej spinała  podpowiedzcie cos. z góry dzieki i pozdrawiam

Witaj na Forum.
Ja mam torsena w przednim moście (60%) w stalowej obudowie. Oryginalną, aluminiową, rozerwały poluzowane śruby mechanizmu różnicowego. Do tyłu też planuję, ale niestety nie w najbliższym czasie. Torsen robi robotę, chociaż niektórzy wolą blokadę płytkową (nie miałem, ciężko mi porównać). W przednim moście torsen dość mocno stara się prostować koła podczas jazdy, trzeba się do tego przyzwyczaić.
Jeśli chodzi o frezy, najpewniej zdemontować i policzyć, serio. Ja swoją blokadę zamawiałem od sprzedającego z grupy na FB. W tej chwili poleciłbym Grzegorza (Lada Niva Płock na OLX, lub po prostu Lada Niva w grupie Lada Niva - polska grupa na FB).