DZIAŁ TECHNICZNY > Układ elektryczny

Jeden reflektor słabiej swieci

(1/2) > >>

bogus:
Lewa lampa słabiej świeci ma 10 v. Mijania jak i drogowe, jak są włączone mijania to kontrolka od długich się żarzy.Bezpieczniki styki ok, myślałem że może przekaźniki ,nie  mogę ich znaleść.Może brak masy w jakim miejscu słaby punkt, Może ktoś już miał taki przypadek.

Banan:
Wygląda to na typową słabą mase lub brak masy. Masa przednich reflektorów jest pod wkładem reflektora krótki przewód ktory masowany jest wkrętem "garnka" reflektora. Zacznij od sprawdznia tych mas i kostek reflektorów. Kolejny punkt do sprawdzenia to kostki od lamp które znajdują się pod maską mniej więcej w połowie podłużnic z prawej i lewej strony.

bogus:
no właśnie kostki sprawdzone i już tam jest mniejsze napięcie, czasami po czasie świeci normalnie.

bogus:
mam na myśli kostki te w połowie podłużnicy.

Banan:
Do sprawdzenia w takim razie przekaźnik i kostka z niego. Znajduje się pod deską rozdzielczą z lewej strony konsoli środkowej (są tam 4 przekaźniki, z tego co pamiętam drugi od lewej, ale łatwo to sprawdzisz, wypinając kostkę i sprawdzając czy po uruchomieniu świateł mijania na jego sterowaniu pojawia się napięcie (2 cienkie przewody), najlepiej po jego odszukaniu z mostkuj 2 grube przewody np. spinaczem, jeżeli światła odżyją to wiadomo co jest. Masę pod wkładami reflektorów i tak radze sprawdzić :P. W mojej Nivie już 2 razy czyściłem styk w przekaźniku i działa dalej fabryczny raczej nic się w nim innego nie psuje możesz go naprawić.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej